Dzikie Widowiska

Czym są Dzikie Widowiska

relacja
Krystian Tyrański
Najważniejszą przygodą Dzikiej Odysei będą widowiska organizowane w poszczególnych parkach narodowych. Będzie to wyjątkowa okazja by się spotkać, inspirować i cieszyć udziałem w niecodziennym projekcie. Czterogodzinny program wypełni:
multimedialna przygoda, warsztat medialny i wyprawa w teren.

MULTIMEDIALNA PRZYGODA W RYTMIE BĘBNÓW
W pierwszej części widowiska będziemy grać na bębnach, oglądać filmy i śpiewać piosenki! A łimboo łee! Czy może być coś bardziej radosnego niż świętowanie naszych przygodowych spotkań w parkach narodowych? Będzie głośno! Widowisko odbywać się będzie w budynkach dyrekcji parków, w centrach edukacji przyrodniczej, w salach edukacyjnych lub w zaprzyjaźnionych szkołach podstawowych.

Będziemy grać na afrykańskich bębnach, aby nieustannie trzymać łączność z lwią ziemią. Przecież to w imieniu dzikiego króla będziemy poznawać północne rejony dzikiego królestwa, prawda? Pogracie na zwierzobębnach – wyjątkowych bębnach ze Szkoły Muzyki Bębnów Rytmiczna Radość. Graliście kiedyś na słoniu, gepardzie lub flamingu? Będziecie mieli taką okazję. Jeśli macie swoje bębny – zabierzcie je ze sobą! Im więcej tym lepiej! W rytmie tych super instrumentów pośpiewamy piosenki, które szybko wpadną Wam w ucho i staną się nieodłączną częścią przygody podczas trwania Dzikiej Odysei.

W przerwie między piosenkami będziemy oglądać filmowe relacje z innych polskich parków narodowych. Zobaczycie daną porę roku w różnych miejscach, poznacie tajemnice dzikiego królestwa i misję pracowników parków narodowych.

Tę część przygody poprowadzi Krystian Tyrański, twórca Dzikiej Odysei.

Publiczność podczas Dzikich Widowisk

PRZYRODNICZY WARSZTAT MEDIALNY

Druga część widowiska poświęcona będzie tworzeniu rodzinnego dziennika ekspedycyjnego, który stanie się unikatową pamiątką z Dzikiej Odysei. W dzienniku ekspedycyjnym mogą znaleźć się tradycyjne zapiski, rysunki, ale także nowoczesne formy rejestrowania podróży: dźwięki przyrody, wywiady, rozmowy, piękne zdjęcia, filmowe relacje i inne twórcze prace. Po zakończeniu przygody dziennik ekspedycyjny przypominać będzie o niecodziennej przygodzie i przyrodniczych odkryciach. Tworząc rodzinne dzienniki ekspedycyjne będzie można się poczuć jak pionierzy, podróżnicy i odkrywcy wysp, lądów, kultur i cywilizacji. Aby dzienniki ekspedycyjne były twórcze i różnorodne w tej części spotkania będziemy prowadzić mini warsztaty medialne.

Najlepsze rodzinne dzienniki ekspedycyjne wezmą udział w ogólnopolskim konkursie. Dla wygranych czekają wyjątkowe nagrody. Tę część przygody poprowadzi Krystian Tyrański, twórca Dzikiej Odysei.

WYPRAWA W TEREN

W trzeciej części przygody ruszymy w dziki teren boku pracownika parku narodowego. To będzie wyjątkowy uniwersytet dzikiego królestwa. Podczas safari będziemy uczyć się obserwować przyrodę, czerpać inspiracje i poznawać odwiedzany park. Nieocenioną wartością będzie samo przebywanie z pracownikami parku. Są wśród nich strażnicy parku, obserwatorzy dzikiego królestwa (geolodzy, botanicy, zoolodzy), opiekunowie dzikiej przyrody, nauczyciele i dyrektorzy. Przygotowując się do terenowej wyprawy już dziś zapoznajcie się ze światem strażników dzikiego królestwa odwiedzając stronę Polskich Parków Narodowych. 

Do zobaczenia na widowisku pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Wyprawa w teren w ramach Dzikich Widowisk Dzikie Widowiska nad wodą

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

Dzika Odyseja - Ekspedycja Pionierów

Trzeba być odważnym, wytrwałym i bystrym, by odwiedzić 23 dzikie wyspy. W przygodzie będą brały udział rodziny z całej Polski. Warto im kibicować, a jeszcze lepiej samemu wziąć udział w przyrodniczej zabawie i dołączyć o Ekspedycji Pionierów.
CZYTAJ

zobacz też:


COFNIJ