Dzikie Widowiska

PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH - SPOTKANIE NR 3

relacja
Krystian Tyrański
Trwa Dzika Odyseja. Spotykamy się w polskich parkach narodowych i przeżywamy niezapomniane safari poznając północne rejony dzikiego królestwa. Przed nami trzecia wyprawa. 16 listopada zobaczymy się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Zapraszamy na multimediale widowisko, twórczy warsztat i wyprawę w teren z pracownikiem parku.

Widowisko rozpoczniemy o godzinie 10 00 w Centrum Szkoleniowo – Edukacyjnym PNGS w Karłowie. Podczas weekendowego pobytu podejmijcie wyzwania według uznania:

  1. Wyruszcie szlakiem skalnych grzybów i sfotografujcie ich jak najwięcej.
  2. Odnajdźcie drogę w labiryncie Błędnych Skał
  3. Przeżyjcie skalne safari i wytropcie zozopotamy.

Park Narodowy Gór Stołowych chroni skalną krainę zrodzoną z morza. Jak to możliwe?

W górach morze? Dowiecie się o tym podczas wyprawy z pracownikiem parku, który wprowadzać nas będzie w geologiczną historię tych baśniowych gór. Warto wiedzieć, że ten park jest jedynym geologicznym parkiem narodowym w Polsce, a baśniowe góry to bardzo dobre określenie, bo skały tworzące tę niezwykłą krainę uformowały się w kształty przypominające bajkowe stwory, olbrzymie grzyby i zwierzęta: delfiny, małpy, słonie, wielbłądy i ptaki.

Skalne Safari

Przygoda w Parku Narodowym Gór Stołowych to prawdziwe skalne safari. Nie musicie się obawiać, że któreś ze zwierząt ucieknie wam sprzed aparatu fotograficznego lub kamery – wszystkie zastygły tam na wieki. Niezapomnianą przygodą będzie także skalne grzybobranie – ruszymy na nie wszyscy w ramach widowiska. Tylko nie zabierajcie ze sobą koszyków i nożyków – wystarczą aparaty i kamery. Uwierzcie, te grzyby są tak olbrzymie, ze nie udało by się nikomu zabrać ich ze sobą do domu. Zabierzecie je we wspomnieniach, ujęciach filmowych i zdjęciach. Ciekawe komu uda się policzyć ile przy szlaku rośnie skalnych grzybów i kto znajdzie największy okaz?

Skalny labirynt

Po zakończeniu widowiska rozejdziecie się w różne strony dzikiego świata. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, to znaczy nie będzie oblodzenia szlaku, deszczu, śniegu lub wielkiej mgły, to warto wyruszyć labiryntem Błędnych Skał. Przeciskając się między skałami poczujecie się jak w szczelinach lodowcowych. Wyobraźcie sobie, że skały są wielkimi bryłami lodu, a wy znajdujecie się na grzbiecie lodowego olbrzyma. Pamiętajcie, że szczeliny skalne i szczeliny w lodowcu tworzone są przez tych samych artystów – mróz, wodę i wiatr. Pamiętajcie jeszcze o jednym – słońce o tej porze roku zachodzi bardzo wcześnie. Dobrze zaplanujcie wejście w skalny labirynt – nie dajcie się zaskoczyć!

Podczas grzybobrania i przechodzenia przez skalny labirynt tropcie także zozopotamy. Czym są zozopotamy? To zwierzęta stworzone w waszej wyobraźni zamieszkujące dziką krainę. Zobaczycie je na pewno, tylko uważnie przyglądajcie się skałom. Może zobaczycie krokodyla z nogami konia? albo niedźwiedzia ze skrzydłami bielika? To są właśnie zozopotamy! Baśniowa kraina Parku Narodowego Gór Stołowych z pewnością obudzi rodzinną wyobraźnię. Będzie dziko!

Wow! Zozopotam złapał ofiarę! Ale ma zieloną fryzurę hi hi!
A łimbo łe! Ożywcie wyobraźnię!

Do zobaczenia na dzikim szlaku pa pa!
Niezapomniana przygoda trwa!

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

Pieniński Park Narodowy - podsumowanie spotkania nr 1

Oto, jak bawiliśmy się w Pienińskim Parku Narodowym!
CZYTAJ

zobacz też:

Dzikie Widowiska

Wyzwania w ramach Dzikiej Odysei cz.1

Uczestnictwo w widowisku to nie wszystko!
Prezent...
CZYTAJ

Dzikie Widowiska

Przygotuj się do Dzikiej Odysei

Sprawdźcie, co musicie ze sobą mieć przed wyruszeniem w D...
CZYTAJ

Dzikie Widowiska

Poznajcie Krystiana Tyrańskiego

Nazywam się Krystian Tyrański, jestem podróżnikiem i miło...
CZYTAJ

COFNIJ