Dzikie Widowiska

PODSUMOWANIE ZIMOWYCH WYPRAW

relacja
Krystian Tyrański
Trwa Dzika Odyseja czyli niezapomniane safari po północnych rejonach dzikiego królestwa. Poznajemy terytorium lodowego olbrzyma, które chronione jest w dwudziestu trzech polskich parkach narodowych. Z dwudziestoma rodzinami z całej Polski podejmujemy wyzwanie, by w dwadzieścia trzy miesiące odwiedzić wszystkie parki, które niczym dzikie wyspy skrywają wiele tajemnic i skarby.

A ŁIMBO ŁE! UDAŁO SIĘ!
Szczęśliwie zakończyliśmy zimowy etap naszej przygody. W Wigierskim Parku Narodowym tropiliśmy bobry, W Karkonoskim Parku Narodowym podziwialiśmy piękne wodospady, a w Wolińskim Parku Narodowym na własne oczy mogliśmy zobaczyć żubry, bieliki i klifowy brzeg morza z wielkimi polodowcowymi głazami. było dziko!

DZIKI UNIWERSYTET
Parki narodowe poznajemy z wielu stron. U boku pracowników parków odkrywamy geologiczne tajemnice, tropimy botaniczne skarby, poznajemy zoologiczne bogactwo dzikiego królestwa. Wiedza zdobyta w terenie jest o wiele lepiej zapamiętywana niż przeczytana w książkach. Z każdą wprawą jesteśmy coraz mądrzejsi. Podczas zimowego etapu poznaliśmy misję Straży Parku. Mogliśmy poczuć się jak strażnicy: siedzieliśmy na quadzie i w terenowym samochodzie.

DZIENNIKI EKSPEDYCYJNE
Jako podróżnicy tworzymy Rodzinne Dzienniki Ekspedycyjne. Są w nich filmowe relacje, radiowe raporty, opowieści pisane i wszystko, co twórcze: rysunki, wiersze oraz piosenki. Możecie do nich zaglądać i obserwować jak wiele udało nam się już odkryć podczas przygód w parkach narodowych.

Do zobaczenia na szlaku pa pa
Niezapomniana przygoda trwa!
Krystian Tyrański, kierownik ekspedycji

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

PODSUMOWANIE SPOTKANIA NR 6 WOLIŃSKI PARK NARODOWY

Hej Ho! Było dziko! 1 lutego 2020 w Muzeum Przyrodniczym w Wolińskim Parku Narodowym odbyło się szóste widowisko Dzikiej Odysei. Ponad 20 rodzin z róznych rejonów Polski przybyło do Parku by przeżyć niezapomnianą przygodę!
CZYTAJ

zobacz też:

Dzikie Widowiska

Wyzwania w ramach Dzikiej Odysei cz.1

Uczestnictwo w widowisku to nie wszystko!
Prezent...
CZYTAJ

Dzikie Widowiska

Przygotuj się do Dzikiej Odysei

Sprawdźcie, co musicie ze sobą mieć przed wyruszeniem w D...
CZYTAJ

Dzikie Widowiska

Poznajcie Krystiana Tyrańskiego

Nazywam się Krystian Tyrański, jestem podróżnikiem i miło...
CZYTAJ

COFNIJ