Dzikie Widowiska

Wyzwania w ramach Dzikiej Odysei cz.1

relacja
Krystian Tyrański
Uczestnictwo w widowisku to nie wszystko!
Prezentujemy wyzwania które można podejmować w danym parku narodowym, aby mieć o czym opowiadać w rodzinnych dziennikach ekspedycyjnych. Dla każdego parku określiliśmy trzy wyzwania. Powodzenia!

DZIKA JESIEŃ

Rozpoczynamy safari po północnych rejonach dzikiego królestwa! Jesień to najlepszy czas na początek przygody, bo właśnie wtedy w drogę ruszają dzicy wędrowcy. Na początek przepłyniemy przez skalną bramę pokrytą dzikim złotem, wzbijemy się ponad chmury, zobaczymy na horyzoncie cel Dzikiej Odysei, spotkamy się ze skrzydlatymi wędrowcami i połączymy się z lwią ziemią tropiąc skalne słonie, małpy oraz wielbłądy.
Wyzwania w ramach Dzikiej Odysei

PIENIŃSKI PARK NARODOWY

Dziką Odyseję rozpoczynamy w najstarszym polskim parku narodowym. Wiecie, że Pieniński Park Narodowy powołano 1 czerwca 1932 roku – Wow! to w Dzień Dziecka! Podczas rodzinnego pobytu w parku odejmijcie trzy wyzwania!

Wyzwanie 1.

Wyruszcie wodnym szlakiem i siedząc na tratwie spłyńcie wijącym się jak wąż Dunajcem. Przepłyńcie przez skalistą bramę pokrytą dzikim złotem – tak bowiem wyglądają strome skały wpadające wprost do rzeki obrośnięte buczynowymi lasami. Spróbujcie znaleźć to miejsce:

To brama rozpoczynająca waszą niezapomnianą Dziką Odyseję. Zróbcie jej zdjęcie do dziennika ekspedycyjnego. Powodzenia!

Wyzwania w ramach Dzikiej Odysei

Wyzwanie 2.

Wczesnym rankiem po wschodzie słońca, gdy park już będzie otwarty, wejdźcie na jeden z pienińskich szczytów (Sokolica, Trzy Korony). Zobaczycie na horyzoncie Tatrzański Park Narodowy – ostatnią wyspę na trasie Dzikiej Odysei. Zanim tam dotrzecie minie wiele miesięcy, przemierzycie tysiące kilometrów i odkryjecie dwadzieścia jeden dzikich wysp.

Może tego dnia uda się zaobserwować niezwykle dzikie widowisko: morze chmur. Doświadczycie, że parki narodowe są jak dzikie wyspy, a Wasza rodzinna wyprawa jest prawdziwą odyseją.
Nie zwątpcie tylko gdy rano wstaniecie, a świat będzie okryty mgłą. Tym bardziej ruszajcie!

Wyzwania w ramach Dzikiej Odysei

Wyzwanie 3.

Wejdziecie na Sokolicę! Na szczycie staniecie na małej, wiecznie zielonej wyspie sosnowego lasku naturalnego, którego początki sięgają epoki lodowcowej. Przywitajcie się z dziką bohaterką narodową – sędziwą sosną, której niedawno przydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Przywitajcie się z jej iglastą rodziną i świętujcie razem rozpoczęcie Dzikiej Odysei, podczas której będziecie poznawać polodowcowy charakter polskich parków narodowych. Sosnowy lasek naturalny na szczycie Sokolicy to Wasz pierwszy dziki skarb!

W Pienińskim Parku Narodowym wytropicie inne dzikie skarby i dzielcie się z nami swoimi odkryciami!

DO ZOBACZENIA JUŻ NIEDŁUGO PA PA!
NIEZAPOMNIANA PRZYGODA TRWA!

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

Nagrody w Dzikiej Odysei

Trzeba być odważnym, wytrwałym i bystrym, by odwiedzić 23 dzikie wyspy. To nie będzie łatwe wyzwanie, dlatego będziemy nagradzać wytrwałych. Przygotowaliśmy super nagrody!
CZYTAJ

zobacz też:


COFNIJ