Szkolne Safari

Autobus zabierający uczniów na Szkolne Safari Grafika z dziki zwierzętami w ramach Szkolnego Safari Dzieci jadące na Szkolne Safari
Witaj, przygodo!

O projekcie

Szczeniaczek patrzący z zaciekawieniem

Dzika Odyseja 2019-2021 to nie tylko świat rodzinnych podróży i przygodowych widowisk. To także całoroczne towarzyszenie dzieciom szkolnym zamieszkującym najbliższe rejony parków narodowych. Przygotowaliśmy dla nich międzynarodowy program edukacyjny przybliżający dziką przyrodę chronioną w tych unikatowych miejscach.

W drugiej edycji projektu Szkolne Safari biorą udział dzieci ze szkół podstawowych z Polski, Szwecji i Tanzanii. Uczniowie wyruszają na safari do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów i dzielą się nim przygotowując różnego rodzaju prezentacje. Dzięki przygodzie dzieci uczestniczą w niecodziennej lekcji przyrody, podejmują liczne aktywności związane ochroną dzikiej przyrody i nawiązują międzynarodowe relacje.

Oto przygodowe wyzwania do podjęcia: wyprawa do najbliższego parku narodowego, stworzenie dzikiej bazy, twórcze wyrażenie wspomnień, zbiórka funduszy by pomóc innym dzieciom w wyprawie do parku narodowego, organizacja dzikiego święta, wykorzystanie nowych technologii, nauka języków, tworzenie audycji radiowych, nagrywanie filmów.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądała realizacja pierwszej edycji projektu Szkolne Safari zapraszamy was na stronę Fundacji Dzieci Afryki. Tam znajduje się raport z realizacji afrykańskiej przygody: http://dzieciafryki.com.

Edukację przyrodniczą dzieci biorących udział w projekcie Szkolne Safari 2018-2019 wsparło National Geographic Kids. Dzięki kolekcji Dzikie Zwierzęta uczniowie z Tanzanii mogli poznawać życie słoni i innych mieszkańców dzikiego królestwa. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Dzieci bardzo się ucieszyły.

zobacz też:


COFNIJ