Czym różni się panda czerwona od pandy wielkiej, a w czym są podobne? Dlaczego właśnie tę pandę nazywa się mistrzynią akrobacji? Poznaj pandę czerwoną i jej niezwykłe umiejętności.
»
Wolny jak wilk
Dlaczego o wilku mówi się, że jest „naturalnym strażnikiem lasu”? Kto jest kim w wilczej rodzinie? Dowiedz się więcej o tych niezwykłych zwierzętach.
»
30 ciekawostek o dźwiękach
Czy to prawda, że rośliny lubią słuchać muzyki? Dlaczego na amerykańskim Kapitolu lepiej nie mówić szeptem i od czego zależy brzmienie grzmotu? Tego wszystkiego dowiesz się właśnie u nas!
»
Superwynalazki
Włochaty wieżowiec, bańka do słuchania muzyki czy podwodne skrzydła to tylko niektóre z szalonych pomysłów konstruktorów. Przedstawiamy też wiele innych.
Znak rozpoznawczy: ruda kita. Przysmak: to, co akurat uda się upolować. Główna cecha charakteru: spryt! O kim mowa? Oczywiście o lisie! Choć tego popularnego mieszkańca lasu coraz częściej można spotkać w mieście, nie wolno zapominać, że to bardzo inteligentny drapieżnik. Przekonaj się, jak wiele talentów posiada i dlaczego udało mu się zasiedlić prawie cały świat.
Choć koala na pierwszy rzut oka wygląda na wiecznie śpiącego leniuszka, tak naprawdę jest bardzo bystrym stworzeniem. Przekonaj się, jaki potrafi być zwinny, co jest jego ulubionym przysmakiem, w jakich sytuacjach i w jaki sposób walczy o swoje. Sprawdź też, co takiego łączy ludzi i koale – możesz się zdziwić!
Choć jeże wzbudzają powszechną sympatię, wciąż mało wiemy na ich temat. Warto więc dowiedzieć się więcej i poznać zwyczaje tych zwierzątek. Bo ważne, bo jesienią te kolczaste słodziaki mogą potrzebować naszej pomocy.
Lwy są jedynymi dzikimi kotami, które żyją w stadach i którym rosną grzywy. Okazuje się jednak, że grzywa grzywie nierówna... Sprawdź, od czego zależy bujność i okazałość lwiej czupryny i o czym mogą one świadczyć.
Czy chciałbyś, aby któregoś dnia zadzwonił do ciebie... delfin? Bądź cierpliwy, bo być może za jakiś czas twoje marzenie się spełni! Naukowcy twierdzą, że te inteligentne ssaki mają własny „delfini” język i potrafią się świetnie komunikować. Chętnie też porozmawiałyby z ludźmi...
Niektóre zwierzęta mają w sobie tyle wdzięku, że na ich widok wszyscy wzdychają: „Och, jakie one są słodkie!”. Ale natura ma też swoje prawa. Może się zdarzyć, że milutkie słoniki, małpki czy kotki w najmniej oczekiwanym momencie pokażą swoje drugie, mniej urocze oblicze...
Dla surykatek dobra komunikacja jest kluczem do przetrwania. Badający je naukowcy stwierdzili, że zwierzęta te stworzyły nawet własny język, a wydawane przez nie odgłosy mają różne znaczenie. Przekonaj się, co takiego w surykatkowym słowniku oznaczają rozmaite piski, pomruki, a nawet szczekanie!
Czym różni się panda czerwona od pandy wielkiej, a w czym są podobne? Dlaczego właśnie tę pandę nazywa się mistrzynią akrobacji? Poznaj pandę czerwoną i jej niezwykłe umiejętności.
Czy hipopotam może zakochać się w żółwiu, a kotka zostać nianią strusia? Tak, bo w zwierzęcym świecie wszystko jest możliwe! W tym numerze przeczytasz o niesamowitych przyjaźniach zwierząt.