SIMON’S CORNER

Szymon Radzimierski na tle Tęczowej Góry w Pru Szymon Radzimierski nurkujący w wodzie Szymon Radzimierski idący plażą
Hej!

o mnie

Szczeniaczek patrzący z zaciekawieniem

To ja, Szymon „Simon” Radzimierski – podróżnik, bloger, aktor, autor książek, ambasador i reporter National Geographic Kids.

Moją największą pasją są podróże. Odwiedziłem ponad 40 krajów świata na prawie wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy). Od ósmego roku życia prowadzę bloga podróżniczego PLANET KIWI, a najfajniejsze wyprawy opisuję też w książkach z serii Dziennik Łowcy Przygód („Extremalne Borneo”, „Etiopia. U stóp góry ognia”, „Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura”).

Kocham wszelkie wyzwania – gram w filmach, zdobyłem certyfikat nurkowy PADI, zdałem egzamin Cambridge First Certificate z języka angielskiego, planuję zrobić patent żeglarski.

Uwielbiam dziką przyrodę i hardcorowe klimaty – trekking do orangutanów przez dżunglę na Borneo, nurkowanie z rekinami na Galapagos, wspinaczkę na wulkan do krateru rozżarzonej lawy w Etiopii. Szukałem lemurów na Madagaskarze, tropiłem goryle górskie w Ugandzie, wspinałem się na Tęczowe Góry w Peru na wysokości 5.200 m n.p.m. Kocham poznawać egzotyczne kultury i niezwykłe plemiona – Hamerów skaczących nago po grzbietach byków, Mursich pijących krew, Malgaszy wyciągających z grobów ciała przodków w magicznym rytuale „obracania kości”.

Lubię też wyprawy po Polsce – żeglowanie po Mazurach, górskie szlaki w Bieszczadach z nocowaniem w schroniskach czy rowerowe wyprawy z namiotem Szlakiem Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Bo żeby być włóczykijem, nie trzeba od razu jechać na drugi koniec świata 😉

Podróżując staram się też choć trochę zmieniać świat. Aby chronić dżunglę i zagrożone zwierzęta zorganizowałem projekt ekologiczny dla dzieci w Kapuas Hulu na Borneo. Dzięki akcji „Książka dla Afryki” zawiozłem do sierocińca w Kenii 120 kg książek i tak powstała tam biblioteka.

Dzięki pomocy innych ludzi można wiele zdziałać, nawet jeśli jest się dzieckiem. Liczy się pomysł, a przede wszystkim pasja. Pasja to coś, co moim zdaniem napędza świat. Dzięki niej możemy spełniać marzenia, realizować najbardziej szalone pomysły i robić dużo dobrego dla innych.

Jeśli chcesz poznać niezwykłe zwierzęta, odwiedzić egzotyczne kraje i śledzić ekstremalne przygody, zajrzyj do moich książek, odwiedź mój blog planetkiwi.pl, czy fanpage na FB lub Instagramie.

To jak? Dołączysz do ekipy #ŁowcówPrzygód?

zobacz też:


COFNIJ