odkrywaj z nami

Funiversity - sposób na nudę w domu!

Odkrywaj z nami
Redakcja
Funiversity to Mini eksperymenty, które możesz wykonać w domu z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Sprawdź jak się mądrze bawić i zgłębiać fascynujący świat nauki jednocześnie!

Wybierz Mini Eksperyment, który najbardziej Cię zainteresuje!

FUN blob – Jak zrobić polimerowego robaka?

Polimery mają wszechstronne zastosowanie, ale czy można zrobić z nich robaka? Można! I to z substancji używanych w produkcji żywności. Dzięki eksperymentowi poznasz również proste sztuczki mistrzów kulinarnych. Ten robak niestraszny!

FUN thermo – Jak skurczyć Mikołaja?

Ciasto w piekarniku rośnie, a podczas tego eksperymentu nasz Mikołaj skurczy się w zadziwiający sposób! Poznaj zjawisko termokurczliwości robiąc własny breloczek świąteczny. Potem podarujcie go w prezencie ulubionemu domownikowi!

FUN bow – Jakie kolory ma tęcza?

Wykorzystanie superabsorbentów wydaje się być nieograniczone, ale stworzenie tęczy w probówce to już szaleństwo! Kilkudniowa obserwacja eksperymentu sprawi, że teoria kolorów nie będzie miała żadnych tajemnic. Kolorowa zabawa!

FUN goo – Prawdziwie zimowy polimer!

Niezwykły eksperyment, obrazujący proces przeprowadzania reakcji zachodzącej między dwoma płynnymi substancjami, w wyniku której powstaje na naszych oczach coś zupełnie innego. Kolorowy, rozciągliwy, zabawny „glut” o niesłychanych właściwościach. Co może być fajniejszego?

 

FUN snow – Ile śniegu zmieści bombka?

Zadziwiające, że w wyniku zmieszania wody z niewielką ilością nietoksycznego proszku powstaje mnóstwo śniegu! Bez względu na porę roku za oknem. Nadszedł zatem czas, żeby sprawdzić ile tego śniegu pomieści bombka naukowa! A własnoręcznie wykonana ozdoba ucieszy jeszcze bardziej 🙂

Odwiedźcie fanpage Funiversity na Facebooku!  https://www.facebook.com/malinaukowcy/

 

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

Czego uczy nas koronawirus?

Epidemia koronawirusa „uwięziła” nas wszystkich w domu. Choć sytuacja jest trudna, warto wyciągnąć z niej pozytywne wnioski. Czego może nas nauczyć koronawirus?
CZYTAJ

zobacz też:

Odkrywaj z nami

Funiversity - sposób na nudę w domu!

Funiversity to Mini eksperymenty, które możesz wykonać w ...
CZYTAJ

Odkrywaj z nami

Czego uczy nas koronawirus?

Epidemia koronawirusa „uwięziła” nas wszystkich w domu. C...
CZYTAJ

Odkrywaj z nami

Koala to nie miś

Australią ostatnio wstrząsnęła fala pożarów. Ucierpiało w...
CZYTAJ

COFNIJ