odkrywaj z nami

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę do zębów?

Odkrywaj z nami
Redakcja
Zdrowe i piękne zęby zależą od wielu czynników, genetyki, diety i tego jak o nie dbamy. Ważne są zasady prawidłowej higieny jamy ustnej ale równie ważny jest sprzęt, którego używamy do mycia zębów. Dowiedz się jaka szczoteczka będzie najlepsza dla ciebie!

Aby wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów, na początku należy zwrócić uwagę na kształt główki, ponieważ ma ona istotne znaczenie w walce z płytką nazębną. By skutecznie dbać o nasz uśmiech końcówka szczoteczki powinna dopasowywać się do kształtu każdego zęba i docierać do przestrzeni międzyzębowych.

Główka szczoteczki – okrągła czy podłużna?
Szczoteczki manualne, podobnie jak soniczne, mają podłużny kształt i wymagają dodatkowo znajomości specjalnej techniki szczotkowania, opierającej się na tzw. ruchu wymiatającym, który jest zdecydowanie bardziej wymagający przez co nie zawsze skuteczny. Tymczasem szczoteczki elektryczne z okrągłą główką, której kształt jest zainspirowany profesjonalnymi narzędziami dentystycznymi, otaczają ząb ze wszystkich stron, zapewniając dużo bardziej skuteczne czyszczenie.

Odpowiednia technika
Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze szczoteczki jest wykorzystywana technologia. Najbardziej znaną jest technologia manualna, która – jak podkreślają dentyści – nie stanowi gwarancji prawidłowej higieny naszej jamy ustnej. Ze względu na poleganie w 100% na sile naszych rąk, nie ma wystarczającej częstotliwości ruchów umożliwiającej skuteczne usunięcie płytki nazębnej. Ponadto, używając szczoteczki manualnej, należy używać odpowiedniej techniki aby prawidłowo oczyścić zęby.

Nie wszystkie szczoteczki wymagają specjalnej techniki aby odpowiednio szczotkować zęby, na przykład w szczoteczkach elektrycznych Oral-B wykorzystywana jest technologia 3D, która znacznie ułatwia szczotkowanie. Ruchy oscylacyjno-rotacyjne (10 500 na minutę) oraz pulsacyjne (48 000 na minutę) wykonają pracę za Ciebie i usuną więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Wystarczy jedynie stosować zasadę 3 na 1 – przyłożyć szczoteczkę na 3 sekundy do każdego zęba. Jak pokazują badania kliniczne, porównujące technologię soniczną z technologią 3D, technologia rotacyjno-oscylacyjno-pulsacyjna pozwala nie tylko na dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej, ale również zmniejszenie zapalenia dziąseł.

Indywidualne potrzeby
Każdy z nas ma inne potrzeby oraz cele w zakresie zdrowia jamy ustnej, dlatego ważna jest również możliwość dopasowania szczoteczki do naszych indywidualnych oczekiwań. Marka Oral-B oferuje szeroki wybór wymiennych końcówek, które spełniają różne funkcje, jak np. wybielanie czy ochrona dziąseł, które umożliwiają personalizację szczotkowania.

Technologia przyszłości w myciu zębów
Czy sposób mycia zębów możesz porównać do odcisku palca? Jaki styl szczotkowania zapewnia optymalne rezultaty? Okazuje się, że każdy z nas ma swoje sposoby na trzymanie szczoteczki i wykonywanie nią ruchów, dlatego marka Oral-B wychodzi z propozycją szczoteczki Genius X ze sztuczną inteligencją! Model Oral-B Genius X 20000N jest wyposażony w czujniki ruchu i wspierany przez sztuczną inteligencję, aby rozpoznać Twój styl szczotkowania i pomóc Ci osiągnąć najlepsze rezultaty każdego dnia. To tak jakby mieć w domu prywatnego trenera higieny jamy ustnej!
Ta pięknie zaprojektowana, zaawansowana szczoteczka do zębów chroni Twoje delikatne dziąsła
i pomaga zapobiegać problemom w przyszłości: połączenie nowej, rewolucyjnej technologii Gum Guard, 360 SmartRing i Pressure Control umożliwia wysyłanie sygnałów alarmowych i redukcję prędkości w przypadku używania nadmiernej siły podczas szczotkowania oraz informuje Cię, które obszary szczotkujesz zbyt mocno.

W zestawie ze szczoteczką znajduje się specjalne zaprojektowane, wysokiej jakości etui podróżne, które ładuje jednocześnie szczoteczkę i telefon. Ponadto, po jednym naładowaniu akumulator litowo-jonowy może czyścić Twoje zęby aż przez dwa tygodnie!
Ta najnowocześniejsza szczoteczka w historii Oral-B z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników!

 

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

Zebra

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych afrykańskich zwierząt. Mówią, że przypomina pasy dla pieszych na ulicy. Jej czarno-biały płaszczyk wyróżnia się na tle zieleni. Żyje na trawiastych obszarach Afryki, na południe od Sahary. Przyjaźni się z wieloma innymi zwierzętami na sawannie. Trzeba sobie wzajemnie pomagać – uprzejmość to bardzo dobra cecha :)
CZYTAJ

zobacz też:

Odkrywaj z nami

Szantungozaur - encyklopedia dinozaurów

Szantungozaur (po łacinie Shantungosaurus) to olbrzmi roś...
CZYTAJ

Odkrywaj z nami

30 ciekawostek o ptakach

Spośród mnóstwa ciekawostek z życia różnych ptaków, wybra...
CZYTAJ

Odkrywaj z nami

Niedźwiedź polarny

Niedźwiedź polarny to największy lądowy drapieżnik. Jest ...
CZYTAJ

COFNIJ