odkrywaj z nami

Koala to nie miś

Odkrywaj z nami
Redakcja
Australią ostatnio wstrząsnęła fala pożarów. Ucierpiało w nich mnóstwo zwierzaków. Media rozpisują się o biednych koalach, bo to jedne z najbardziej popularnych zwierząt w tym kraju. Często te torbacze błędnie nazywane są misiami. Chcielibyście poznać te niesamowite zwierzaki?

Nazywana polską Dr Dolittle Małgorzata Zdziechowska, autorka książek dla dzieci i wolontariuszka w sierocińcach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzikich zwierząt przygotowała dla was dwie książki „Koala to nie miś” oraz „Kangur symbol Australii”.Dowiecie się z nich wielu ciekawostek o tych australijskich ikonach, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Jednocześnie wesprzecie Kangaloola Wildlife Shelter, do którego trafiają zwierzęta, które ucierpiały m.in. w pożarach, bo część przychodu z obu książek Wydawnictwo Olesiejuk przekaże temu ośrodkowi. Książki zostaną wydrukowane na papierze przyjaznym środowisku. 

Zajrzyj z rodzicami na stronę: www.zdziechowska.pl

Podaj dalej!

KLIKNIJ ABY udostępnić

następny artykuł

Szantungozaur - encyklopedia dinozaurów

Szantungozaur (po łacinie Shantungosaurus) to olbrzmi roślinożerca, największy znany płaskogłowy dinozaur kaczodzioby. Żył w późnej kredzie na terenach współczesnej Azji, a dokładnie Chin. Porusza się zazwyczaj na wszystkich czterech nogach, chociaż czasami, na przykład gdy zrywa rośliny, korzysta tylko z dwóch tylnych kończyn. Podobnie jak inne hadrozaury ma masywny, mocny tułów, długi zwężający się ogon oraz spłaszczoną głowę z charakterystycznym kaczym dziobem. Prowadzi stadny tryb życia.
CZYTAJ

zobacz też:

Odkrywaj z nami

Funiversity - sposób na nudę w domu!

Funiversity to Mini eksperymenty, które możesz wykonać w ...
CZYTAJ

Odkrywaj z nami

Czego uczy nas koronawirus?

Epidemia koronawirusa „uwięziła” nas wszystkich w domu. C...
CZYTAJ

Odkrywaj z nami

Koala to nie miś

Australią ostatnio wstrząsnęła fala pożarów. Ucierpiało w...
CZYTAJ

COFNIJ